Kuchyňský robot Kenwood cooking chef

Kuchyňský robot Kenwood cooking chef

Dostupnost:

Do 1 týdne

Cena bez DPH:

24 990,-

Cena s DPH:

30 238,-

Popis produktu

COOKING CHEF převzal známou všestrannost robotu Chef a udělal krok dopředu přidáním integrovaného indukčního vaření, přímo v míchací míse. Nyní můžete využít veškeré výhody planetárního míchání při přípravě Vašich oblíbených dortů, pečiva a těst s výhodou vaření přímo v míse kombinovanou s planetárním mícháním. 

Indukční vaření Cooking Chef vychází z kuchyňského robotu Kenwood Major Titanium (1500W) a mimo všech standardních funkcí kuchyňských robotů Kenwood zahrnuje navíc i indukční vaření o výkonu 1100W.

Jak to funguje indukční vaření je moderní metoda, která využívá principu elektromagnetické indukce. Tepelná energie je přenášena pouze prostřednictvím speciální vrstvy oceli na spodní části pracovní nádoby. Energie tak prochází do směsi potravin v nádobě a dochází k jejímu ohřevu. Indukční vaření je energeticky velice efektivní, teplo je vytvářeno pouze ve spodní části nádoby. U jiných metod ohřevu, např. plynem, dochází k téměr 50% ztrátám tepelné energie po stěnách nádob. Indukční vaření je metodou velmi účinnou, bezpečnou a čistou. 

Měření teploty ohřevu funguje pouze během míchání. Kontrolka bliká, jakmile je ohřev zapnut. Pokud je teplota +/- 5°C od nastavené teploty, kontrolka nepřetržitě svítí. Maximální kotrolu umožňuje nastavení teploty po 2°C v rozmezí od 20°C do 140°C. Díky této unikátní funkci je příprava pokrmů v kuchyni snadná a přesná.